• CAPPADOCIA Cover

CAPPADOCIA – 3 dni

Pozývame Vás na nezabudnuteľný výlet do Cappadocie, ktorý zahŕňa všetky najzaujímavejšie a najdôležitejšie miesta v regióne.
Cappadocia je jeden z divov prírody a patrí k najunikátnejším oblastiam Turecka. Toto jedinečné miesto sa nachádza v centrálnej oblasti Anatólie, v blízkosti miest: Aksaray, Nevsehir, Nigde, Kayseri a Kirsehir. V celej krajine sa môžeme tešiť na nádhernú krajinu sopečného pôvodu. Nachádzajú sa tu sopky Hassan a Erciyes. Sopečná činnosť spolu s erozívnymi silami prírody (dážď, sneh, vietor),vytvorili prekrásne mesačné útvary. Okrem týchto úžasných diel prírody v Cappadocií môžeme obdivovať ľudskú činnosť. Ľudia vytesali do skál svoje domovy, prístrešky, podzemné kresťanské kostoly a veľké mestské komplexy.

Najreprezentatívnejší príklad je zoskupenie kostolov v Goreme, múzeum pod holým nebom, ktorý je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas našej cesty budeme mať možnosť navštíviť aj toto jedinečné múzeum. Po dni strávenom prehliadkou mesta máte príležitosť zúčastniť sa tureckej noci, ktorá je taká unikátna iba v Cappadocií. Tešiť sa môžeme na profesionálnych tanečníkov, krásnu hudbu a špeciálnu atmosféru v reštaurácií Tufa – jaskyni. Druhý deň skoro ráno je čas na let balónom!! Výhľad na celý región v krásnom slnečnom počasí z balóna sa určite stane jedným z Vašich najkrajších zážitkov z Turecka. Veľkým lákadlom v našom programe je návšteva konzervatívneho mesta Konya a múzea Melvana. Navštívite bývale sídlo kláštora Whirling Dervishes, ktoré je dnes veľmi dôležité miesto pre moslimov. Taktiež sa zastavíme pri jednom z najväčších karavánových parkov, nazývanom Sultanhan.

CENA: 55€
DNI: utorok, piatok
TRASA: Alanya – Seydisehir – Konya – Aksaray – Üçhisar – Paşabağ – Ürgüp – Göreme – Nevşehir – Avanos – Aksaray – Seydisehir – Akseki – Alanya
V CENE: anglicky hovoriaci sprievodca, transfer, poistenie, noc v 3 * hotely, 2 x raňajky, 2 x večera, vstupenky
EXTRA NÁKLADY: 3x obed na ceste, nápoje
ORIENTAČNÝ ČAS VYZDVIHNUTIA: 05:30
ORIENTAČNÝ ČAS NÁVRATU: 19:00
ČO SO SEBOU: ČO SO SEBOU:
DETSKÉ ZĽAVY: deti od 0-6 rokov zdarma, od 7-12 rokov za polovicu