Turecké kúpele s názvom Hamam sú tradíciou, ktorá siaha až do dávnej histórie. Kúpele boli centrom Osmanskej ríše, kde sa priatelia stretávali, viedli rokovania a ženy mohli bezpečne klebetiť a podstupovať skrášľujúce kúry v oddelenej časti. Tradičné kúpele sú stále populárne v mnohých mestách Turecka. V Alanyi navštívime omnoho novšie kúpele, ktoré tak isto poskytnú jedinečný zážitok, ktorý si budete dlho pamätať. Uvoľnená atmosféra v Hamam odštartuje Vašu dovolenku. Najskôr sa posadíte do miestnosti lemovanej mramorom, vyhrievanej parou, ktorá očisťuje telo aj dušu. Tam naše profesionálne masérky a maséri poskytnú kompletný telový peeling s hrubou rukavicou ( kesey ) a zakončia to penovou masážou. Tieto procedúry Vám zabezpečia jemnú, hladkú a hydratovanú pokožku perfektne pripravenú na opaľovanie. Na záver sa môžete tešiť na relaxačnú masáž tela s použitím aromatických olejov. Môžete si taktiež dopriať zelenú masku na tvár z rias. Po takýchto procedúrach sa budete cítiť ako znovuzrodený. Nasledujúci deň sa môžete opaľovať a efekt bude dlhotrvajúci. Komplex tiež ponúka parnú saunu, jakuzzu, soľnú jaskyňu, ľadovú jaskyňu a bahenné kúpele.

Vitajte na „modrej ceste“ pozdĺž pobrežia Stredozemného mora. Plaviť sa budete na drevenej lodi, ktorá sa inak nazýva Škuner. Cesta začína výhľadom z lode na Selcukský historický prístav, lodenicu a slávny Red tower, navrhnutý sýrskym architektom menom Sultan v 13. storočí. Taktiež uvidíte 5 km dlhé múry obklopujúce hradný kopec – Kale. Súčasťou programu je aj plavba ku trom legendárnym jaskyniam : Lovers, Pirates, Phosphorus. Počas plavby nás čaká niekoľko prestávok na kúpanie v mori neďaleko Cleopatra alebo Ulas beach. Posádka vám pripraví skvelú večeru, po ktorej si môžete zatancovať na palube lodi. Tento výlet vám dodá ten pravý pocit dovolenky.

Celý deň strávený jazdením v jeepe po safari, ktoré sa nachádza v Tauruských kopcoch neďaleko Alanye. Je to fantastická príležitosť zažiť nezvyčajné dobrodružstvo v prekrásnom prostredí a spoznať život ľudí žijúcich v tradičných tureckých dedinkách. Počas výletu budete môcť obdivovať krásny výhľad na hory, navštívime mešitu v dedinke a pozrieme si novovybudovanú priehradu. Obed a malé osvieženie Vás bude čakať v reštuarácii, ktorá sa nachádza na plávajúcej plošine na rieke Dimcay. Trasa, po ktorej budeme prechádzať, je veľmi rôznorodá, takže sa môžete pripraviť na pokojnú jazdu po spevnenej ceste, ale aj na šialenstvo, špinu a prach. Jeep safari je dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnete. Čaka Vás veľa zábavy, ktorú môžete zdieľať s celou rodinou.

Pamukkale - doslovný preklad - bavlnený hrad, je miesto, kde sa nachádzajú biele terasy z travertínu a vápencové kvaple, ktoré vznikli z horúcich prameňov. Tento jav je ojedinelý vo svete a zapísaný v kultúrnom dedičstve UNESCO. Voda s vysokým obsahom vápniku je veľmi prospešná pre zdravie človeka – zmierňuje reumatizmus, lieči astmu a všetky kožné ochorenia. Počas prechádzky okolo malých bazénov na náhornej plošine v blízkosti mesta Denizli môžete ponoriť nohy do teplej vody (36°C) obsahujúcej veľa cenných minerálov. Počas nášho pobytu v Pamukkale navštívime starobylé susedné mestečko Hierapolis, ktoré bolo v minulosti antickým kúpeľným mestom. Nenechajte si ujsť obhliadku obrovského a dobre zachovaného cintorínu nazývaného Nekropolis. Za extra poplatok 32 lír si môžete zaplávať v Cleopatrinom bazéne, ktorý je výnimočný vďaka obsahu minerálnej vody. Poznámka : tento výlet je bez možnosti nákupov. Nemusíte strácať 2 -3 hodiny v obchodoch. Tento čas strávime v Pamukkale a ako jedna z mála cestovných kancelárií máme povolený vstup na všetky terasy. Ako bonus navštívime veľkú mešitu Manavgat. Návrat je naplánovaný tak, aby ste stihli večeru vo Vašom hoteli.

Rafting je vzrušujúci šport určený pre tých, ktorý sa neboja studenej vody a adrenalínu. Čaká na Vás rafting na horskej rieke v centre Koprulu canyon v národnom parku. Dĺžka splavovaného úseku je niekoľko km. Po príchode do raftingového tábora obdržíte pádla, záchranné vesty a budete dopravený na miesto štartu (v cene zájazdu). Rafting trvá približne 3 hodiny pod dohľadom skúsených inštruktorov. Počas raftovania sa môžete zrelaxovať v kryštálovo čistej a studenej vode, obdivovať krásu kaňonu Koprulu. V priebehu dňa bude prestávka na obed a po skončení tohto dobrodružstva si môžete pozrieť video a fotografie, ktoré si môžete zakúpiť ako suvenír. Na 6 bodovej stupnici sa náš splav nachádza na 3. stupni obtiažnosti. To znamená, že expedície sa môžu zúčastniť deti, aj neplavci. Základnou podmienkou je byť v dobrej kondícií, nálade a nebáť sa studenej vody. Naša raftingová spoločnosť je jedna z najdlhšie pôsobiacich v kaňone. Roky skúseností, bohaté vedomosti, profesionálni inštruktori a poistenie vám zaručia bezpečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Zelený kaňon sa nachádza na umelo vytvorenej priehrade Oymapinar, ktorá je 5. najväčiou priehradou Turecka. Plavba Zeleným kaňonom je unikátnym zážitkom pre všetky vekové kategórie .Výletná loď vás prevezie zákutiami priehrady Oymapinar so smaragdovo zelenou vodou. Čakajú na vás nádherné scenérie okolitej prírody s panoramatickým výhľadom, osviežujúce kúpanie v tyrkysovej vode a samozrejme fotopauza na zachytenie najkrajších momentov.

Obdarujte sa a poďte si pozrieť Alanyu zo vzduchu. Paraglinding je nielen šport, ale aj forma rekreácie, ktorá pozostáva z lietania s paragliderom. Alanya poskytuje ideálne podmienky pre tento šport. Lieta sa vo výške približne 700 metrov a trvá 20-30 minút. Miestom pristátia je slávna Kleopatra beach. Táto atrakcia je vhodná pre mužov aj ženy.. Každý účastník je riadne zaškolený a následne oblečený do kombinézy, helmy a vybavený komunikačným prístrojom a sprevádzaný inštruktorom. Počas letu buďte opatrní a počúvajte pokyny inštruktora – bezpečnosť je najdôležitejšia. Tejto atrakcie sa môže zúčastniť aj sprievodná osoba – náklady na dopravu pre oboch sú iba 15 eur.

Milovníci umenia a kultúry sa môžu tešiť na jedinečnú udalosť – 19. ročník opery a baletu, ktorý sa roky odohráva vo veľkom Aspendos divadle. Od 14. - 15. septembra budú prebiehať hudobné hody na scéne dokonale dochovaného divadla z rímskych čias. Festivalu sa zúčastnia najlepšie skupiny a orchestre z celého sveta, ako aj veľké hviezdy opery a baletu. Tento festival je jeden z najšpeciálnejších udalostí vo svete vďaka unikátnemu miestu konania – koniec koncov divadlo Aspendos je staré viac ako 1800 rokov. Toto je jediné kultúrne podujatie, ktoré sa koná v tejto výnimočnej pamiatke. Môžete sedieť na horúcich kameňoch pod hviezdami v starodávnom hľadisku pre viac ako 20 000 ľudí a vychutnať si vystúpenie klasických umelcov, ako Verdiho, Čajkovského, Pucciniho a čo viac, divadlo má takú jedinečnú akustiku, že aj diváci sediaci na najvyšších miestach počujú fantasticky. Pozývame Vás na toto mimoriadne kultúrne dobrodružstvo. Program je napísaný nižšie. Všetky výlety sa konajú vo večerných hodinách. Hostia majú zabezpečenú večeru v reštaurácií v meste Aspendos, po ktorej je naplánovaný odchod na predstavenie. Návrat do hotela je po polnoci.

Veľká dávka adrenalínu a dobrodružstva v krásnej horskej krajine čaká práve na Vás. Pripravte sa na adrenalínovú jazdu cez les i popri rieke. Po odchode z hotela sa dostavíte na miesto stretnutia, kde Vám inštruktor poskytne informácie o celom výlete. Pred tým ako sa vydáte na cestu, Vás čaká skúšobná jazda. Počas cesty si urobíte krátku pauzu na fotenie. Stihnete sa aj okúpať, no na hotel sa určite čistý nevrátite!

Bláznivá noc v nezvyčajnej javiskovej úprave ponúka príležitosť spoznať bohatý turecký folklór. Večer je organizovaný v historickej karavánovej osade Ali-han v Konakli. Po príchode sú hostia pozvaní k bufetovej večeri, ktorá zahŕňa typické špeciality, ako je kebab, dolma a turecké nápoje (zahŕňa aj alkoholické drinky). Po večeri je pripravený program z rôznych regiónov Turecka - dancing spoons, kaukazské tance sprevádzané tradičnou hudbou a Turkish wedding. Najväčšie vzrušenie však prinesie vystúpenie brušných tanečníc a muža- tanečníka, menom Zenne. Muž – brušný tanečník je samostatná profesia, ktorá sa musí učiť veľa rokov pod prísnym dohľadom učiteľa. Tí odvážnejší z Vás si budú môcť zatancovať na pódiu s nimi.

More v okolí Alanye poskytuje ideálne podmienky pre potápačov – začiatočníkov i pokročilých. Hoci sa tu nenachádzajú žiadne korálové útesy, lokalita v blízkosti historického hradného vrchu ponúka nezabudnuteľný výhľad. Skaly, jaskyne, bohatá fauna a flóra a čistá voda zaručujú ideálne podmienky pre potápanie väčšinu mesiacov v roku. Po príchode do prístavu a nastúpením na palubu budete oboznámení s bezpečnostnými opatreniami a rozdelení do niekoľkých skupín. Inštruktori Vás naučia jazyk potápačov, ktorý je potrebný pre komunikáciu pod vodou. Cestou do hĺbok mora budete sprevádzaný profesionálnym fotografom, ktorý zachytí tieto nezabudnuteľné okamihy. Ak potápanie nie je pre Vás to pravé, môžete relaxovať na palube alebo sa šnorchľovať. Poznámka : tí z Vás, ktorí nemajú záujem o potápanie, majú možnosť zúčastniť sa tohto výletu loďou za cenu 20 eur.

Pozývame Vás na nezabudnuteľný výlet do Cappadocie, ktorý zahŕňa všetky najzaujímavejšie a najdôležitejšie miesta v regióne. Cappadocia je jeden z divov prírody a patrí k najunikátnejším oblastiam Turecka. Toto jedinečné miesto sa nachádza v centrálnej oblasti Anatólie, v blízkosti miest: Aksaray, Nevsehir, Nigde, Kayseri a Kirsehir. V celej krajine sa môžeme tešiť na nádhernú krajinu sopečného pôvodu. Nachádzajú sa tu sopky Hassan a Erciyes. Sopečná činnosť spolu s erozívnymi silami prírody (dážď, sneh, vietor), vytvorili prekrásne mesačné útvary.